Actualitate· 1 min citire

Ministrul Vela, ordin pentru cei care stau la bloc

coronav

coronav

Scris de Laurentiu Botin Publicat: 30 mar. 2020, 10:27

Potrivit ministrului de Interne, în fiecare bloc vor fi montate dispozitive cu soluții dezinfectante. În plus, se vor fac dezinfecții în fiecare scară de bloc.

Măsura ar urma să intre în vigoare începând cu 31 martie 2020.

Acesta a mai declarat că autoritățile locale trebuie să dezinfecteze atât lifturile, cât și restul spațiilor comune pentru a opri răspândirea coronavirusului.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea din PMP și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate