Ro Alert, activ pentru coronavirus
21 mar. 2020, 20:44
Actualizat: 21 mar. 2020, 20:44

ro-alert-
Articol scris de Scris de Laurențiu Botin
„ALERTĂ EXTREMĂ
RESPECTAȚI recomandările pentru a împiedica răspândirea noului coronavirus COVID-19. RĂMÂNEȚI în casă, pe cât posibil. EVITAȚI contactul direct sau apropiat cu alte persoane. MENȚINEȚI distanța de minumum 2 metri față de ceilalți!
NU ATINGEȚI suprafețe pe care au pus mâna și alte persoane. FERIȚI-VĂ de zonele aglomerate. SPĂLAȚI-VĂ mâinile cât mai des posibil! NU VĂ ATINGEȚI cu mâinile fața, nasul, gura sau ochii!
ASIGURAȚI-VĂ că regulile sunt respectate și de vârstnici. Ei sunt cei mai expuși îmbolnăvirii. INFORMAȚI-VĂ! http://stirioficiale.ro/, a fost mesajul primit de toți românii sâmbătă seara.
Citește și:
- 14:07 - MAE anunță atacuri cibernetice asupra platformelor sale. Site-urile eViza și eConsulat, ținta unui atac DDoS
- 13:12 - Alexandra Păcuraru, vicepreședinte AUR regiunea Dobrogea, s-a alăturat apelului lui Călin Georgescu de a planta copaci – FOTO/VIDEO
- 13:03 - Călin Georgescu a plantat copaci, alături de numeroși români care îi sunt alături: Va înflori nădejdea și prosperitatea acestui popor
- 09:56 - Procurorii vor să conteste decizia în dosarul lui Călin Georgescu, după ce Curtea de Apel a invalidat o serie de probe
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PMP și pe Google News











