Eugen Tomac despre muncitorii români din Europa: Au fost nedreptăţiţi, uneori discriminaţi, neremuneraţi.

Eugen Tomac despre muncitorii români din Europa: Au fost nedreptăţiţi, uneori discriminaţi, neremuneraţi.
Scris de Daniel Onescu Publicat: 11 iun. 2020, 14:31
Parlamentul European va dezbate săptămâna viitoare, în cadrul unei şedinţe plenare, situaţia lucrătorilor sezonieri şi transfrontalieri, iar soluţiile la problemele acestora se vor regăsi într-o rezoluţie, a anunţat, joi, preşedintele PMP, europarlamentarul Eugen Tomac.
Citește și
- 15:04Interviu EXCLUSIV Realitatea PLUS: Ana Maria Păcuraru, față în față cu ambasadorul SUA, Darryl Nirenberg
- 10:22Rusia a lovit din nou sudul și centrul Ucrainei. Cel puțin 9 oameni au murit, iar peste 30 au fost răniți
- 10:02România așteaptă răspunsuri de la Kiev după drona autodetonată în Portul Constanța: termenul expiră astăzi
- 08:04Donald Trump amenință țările NATO care nu au susținut operațiunea SUA împotriva Iranului
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din PMP și pe Google News

























