Eugen Tomac: ”Polonia și Bulgaria au rămas fără gaz, mâine urmează altele. Nu e evident că exact asta urmărește Kremlinul?”

Eugen Tomac: ”Polonia și Bulgaria au rămas fără gaz, mâine urmează altele. Nu e evident că exact asta urmărește Kremlinul?”
Scris de Daniel Onescu Publicat: 29 apr. 2022, 09:32
Președintele PMP, europarlamentarul Eugen Tomac, se arată îngrijorat de faptul că unele țări din blocul european au ales să plătească gazul rusesc în ruble, așa cum a cerut președintele rus Vladimir Putin.
Citește și
- 10:00Ana Maria Păcuraru: Kaja Kallas a numit 33 de noi ambasadori europeni. România are zero reprezentanți pe listă
- 08:47Rusia a anunţat că închide Consulatul României la Sankt Petersburg
- 07:50Alertă aeriană în capitala Ucrainei. Mai multe explozii au fost auzite în Kiev, la scurt timp după avertizare
- 15:35Zelenski anunță lovituri la sute de kilometri în Rusia: Ucraina a atacat un depozit de petrol și două rafinării
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din PMP și pe Google News
























