Liderul PMP, Eugen Tomac: „Ce scuze mai are Austria să își utilizeze dreptul de veto împotriva României?”

Liderul PMP, Eugen Tomac: „Ce scuze mai are Austria să își utilizeze dreptul de veto împotriva României?”
Scris de Daniel Onescu Publicat: 25 apr. 2024, 09:34
Eurodeputatul PMP Eugen Tomac anunță că în Parlamentul European a fost votat acordul interinstituțional privind revizuirea Codului Frontierelor Schengen, „un pas hotărâtor spre întărirea granițelor”: „Ce scuze mai are Austria să își utilizeze dreptul de veto împotriva României?”.
Citește și
- 10:36Von der Leyen, anchetată după ce a refuzat să facă publică o discuție secretă cu Zelenski și alți lideri
- 08:23România, somată de Iran să explice „întregii lumi” de ce a acordat sprijin SUA în război
- 15:04Interviu EXCLUSIV Realitatea PLUS: Ana Maria Păcuraru, față în față cu ambasadorul SUA, Darryl Nirenberg
- 10:22Rusia a lovit din nou sudul și centrul Ucrainei. Cel puțin 9 oameni au murit, iar peste 30 au fost răniți
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din PMP și pe Google News
























