Marius Pașcan: „La noi stau în trezorerie banii din PNRR. E diferența dintre președintele nostru, Guvernul nostru, și o mână de fier, un om care își vede interesele”

Marius Pașcan: „La noi stau în trezorerie banii din PNRR. E diferența dintre președintele nostru, Guvernul nostru, și o mână de fier, un om care își vede interesele”
Scris de Daniel Onescu Publicat: 16 oct. 2023, 08:50
Marius Pașcan, vicepreședinte PMP, a comentat în emisiunea Politica zilei, cu Ioana Constantin, vizita președintelui Klaus Iohannis în Ungaria. Acesta a atras atenția că Viktor Orban „l-a tratat cu flit” pe Iohannis, precizând că premierul Ungariei își vede de interesele proprii după ce UE a deblocat sancțiunile și fondurile de 13 miliarde din PNRR:
Citește și
- 14:24Kelemen Hunor, semnal crucial pentru formarea guvernului: ”Următoarea desemnare de premier va avea succes”
- 20:13Senatul - convocat în sesiune extraordinară săptămâna viitoare
- 17:42Românii, sacrificați de Ilie Bolojan pentru imaginea de salvator
- 17:41Ciucu: Dacă Alexandru Nazare vrea să ajungă premier are nevoie de un vot de încredere în interiorul partidului nostru
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din PMP și pe Google News

























