Ministerul Educaţiei, veste îmbucurătoare: Scădere a numărului de infectări în mediul şcolar, în ultima săptămână

Ministerul Educaţiei, veste îmbucurătoare: Scădere a numărului de infectări în mediul şcolar, în ultima săptămână
Scris de Realitatea din PMP Publicat: 22 feb. 2022, 07:48
În ultima săptămână s-a înregistrat o scădere a numărului de infectări cu SARS-CoV-2 în mediul şcolar şi, implicit, a numărului de clase şi unităţi cu activitate organizată în sistem online, confirmându-se trendul semnificativ descendent pentru a doua săptămână consecutiv, a anunţat, luni, Ministerul Educaţiei.
Citește și
- 08:16Nicușor Dan ar putea desemna astăzi noul premier
- 00:04Domnic Fritz, după ce președintele a somat partidele să negocieze pentru un guvern minoritar:”Sunt în contact cu Ilie Bolojan şi Kelemen Hunor”
- 22:01Nicușor Dan, după consultările cu liderii politici: ”Se conturează varianta unui guvern minoritar”
- 21:47Anca Alexandrescu, după picarea Guvernului Veștea: „Ar fi trebuit să treacă. Nu pentru PNL, ci pentru România”
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din PMP și pe Google News

























