PMP le bate obrazul liderilor USR PLUS: ”Acum vă asociați direct cu PSD prin UDMR?”

PMP le bate obrazul liderilor USR PLUS: ”Acum vă asociați direct cu PSD prin UDMR?”
Scris de Daniel Onescu Publicat: 13 dec. 2020, 10:24
După ce au refuzat să accepte PMP într-o alianţă de dreapta la locale, pe motiv că oamenii lui Băsescu ar fi făcut blat cu Firea în Bucureşti, USR-PLUS acceptă să facă o alianţă de guvernare cu UDMR, formaţiuni care a susţinut modificările propuse de PSD în justiţie în "epoca Dragnea". Situaţia este remarcată de Ioana Constantin, secretar general adjunct al PMP.
Citește și
- 14:48România a primit 2,25 miliarde de euro din PNRR. Nazare: „Este o veste bună, dar și un semnal că banii europeni vin când reformele sunt duse la capăt”
- 14:45Ilie Bolojan, după consultările de la Cotroceni: PNL propune un „pact pentru România”. Partidul a pus pe masă două variante de guvern minoritar
- 14:42George Simion, după consultările de la Cotroceni: „Singura variantă este guvern cu premier AUR”. Ce spune despre alte posibile scenarii
- 14:39George Simion respinge acuzațiile privind o posibilă înțelegere cu PSD: „Nu a existat o astfel de propunere”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PMP și pe Google News

























