Tomac, PMP: ”Plătim cu cardul de pe telefon sau internet, dar nu avem încredere să ne dăm votul electronic”

Tomac, PMP: ”Plătim cu cardul de pe telefon sau internet, dar nu avem încredere să ne dăm votul electronic”
Scris de Daniel Onescu Publicat: 19 nov. 2020, 18:09
PMP va milita pentru reducerea numărului de parlamentari la 300, crearea a peste 1000 de creșe și grădinițe, dar și pentru introducerea votului electronic: „Plătim cu cardul de pe telefon sau să plătim pe internet oriunde, dar nu avem încredere să ne dăm votul electronic. Va trebui să ne adaptăm”.
Citește și
- 08:50Sorin Grindeanu: Se fac primii pași pentru un nou Guvern
- 08:03Nicușor Dan răspunde ferm amenințărilor cu suspendarea: „Nu e cazul”. Mesaj clar despre negocierile pentru noul Guvern
- 08:03Pensionarii care ar putea primi mai mulți bani din 2027. Pragul CASS ar urma să fie schimbat
- 22:12AUR vine cu soluții pentru eliminarea unei piedici legislative care blochează antreprenorii români
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din PMP și pe Google News


























