UDMR își stabilește poziția față de viitorul Executiv. SURSE: Formațiunea ar putea susține Guvernul Veștea

Kelemen Hunor
Scris deStoica Marian
Publicat16 iun. 2026, 12:01
Sursărealitatea.net
Liderii UDMR s-au reunit, marți dimineață, în ședința Consiliului Permanent, pentru a stabili dacă vor susține în continuare guvernul condus de Adrian Veștea. În paralel, PNL a anunțat că nu va sprijini Executivul și i-a cerut premierului să își depună mandatul până la ora 10.00.
Citește și
- 17:40Bolojan taie de la români, oamenii lui dau mii de euro pe show cu manele. Edilul premierului demis deține terenuri cât aeroportul din Beijing
- 17:01Dan Dungaciu (prim-vicepreședinte AUR): „Palatul Cotroceni devine Nae Cațavencu al nemuritorului Caragiale”
- 16:54Marian Alecu critică dur clasa politică: „Ne-am săturat de incompetență și infatuare. Nu faceţi decât să vă feriţi de leadership şi implicare”
- 15:26Propunerea AUR pentru scăderea prețului carburanților. Proiectul ajunge în Parlament
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din PMP și pe Google News


























