Vlad Voiculescu a fost amendat cu suma de 1.500 lei pentru că nu a purtat mască de protecţie în Parlament

Vlad Voiculescu a fost amendat cu suma de 1.500 lei pentru că nu a purtat mască de protecţie în Parlament
Scris de Realitatea din PMP Publicat: 2 apr. 2021, 13:53
Ministrul Sănătăţii Vlad Voiculescu a fost amendat cu suma de 1.500 lei pentru nepurtarea măştii de protecţie într-un spaţiu închis. Acesta a fost filmat în Parlament fără a avea masca de protecţie pe faţă. Ulterior el a afirmat că s-a cerut amendat, şi-a cerut scuze şi a subliniat că toţi oamenii trebuie să respecte regulile şi îndeamnă pe toată lumea să facă acest lucru, informează news.ro.
Citește și
- 13:27PSD anunță că este gata să preia guvernarea după consultările cu Nicușor Dan: „Orice zi pierdută aduce minus în viața românilor”
- 12:42Cutremur în PNL. LISTA liberalilor care ar urma să fie excluși din partid - SURSE
- 11:31Nicușor Dan ar urma să desemneze noul premier cel târziu mâine. Șeful statului pleacă în Polonia - SURSE
- 11:10AUR vrea să dea premierul și își asumă guvernarea, negocieri cu Nicușor Dan - SURSE
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PMP și pe Google News

























