Vlad Voiculescu a fost amendat cu suma de 1.500 lei pentru că nu a purtat mască de protecţie în Parlament

Vlad Voiculescu a fost amendat cu suma de 1.500 lei pentru că nu a purtat mască de protecţie în Parlament
Scris de Realitatea din PMP Publicat: 2 apr. 2021, 13:53
Ministrul Sănătăţii Vlad Voiculescu a fost amendat cu suma de 1.500 lei pentru nepurtarea măştii de protecţie într-un spaţiu închis. Acesta a fost filmat în Parlament fără a avea masca de protecţie pe faţă. Ulterior el a afirmat că s-a cerut amendat, şi-a cerut scuze şi a subliniat că toţi oamenii trebuie să respecte regulile şi îndeamnă pe toată lumea să facă acest lucru, informează news.ro.
Citește și
- 11:10AUR vrea să dea premierul și își asumă guvernarea, negocieri cu Nicușor Dan - SURSE
- 10:09Ilie Bolojan ar putea fi chemat la audieri, în 3 dosare DNA - SURSE
- 10:06Nicușor Dan convoacă consultări la Cotroceni pentru desemnarea unui nou premier: calendarul discuțiilor cu partidele
- 09:03Ce cadouri au voie să păstreze miniștrii și demnitarii. Noile reguli publicate în Monitorul Oficial și lista darurilor interzise
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PMP și pe Google News
























