Eugen Tomac: ”De două ori am depus în Parlament un proiect de lege pentru înființarea unui muzeu al victimelor comunismului”

Eugen Tomac: ”De două ori am depus în Parlament un proiect de lege pentru înființarea unui muzeu al victimelor comunismului”
Scris de Daniel Onescu Publicat: 10 mar. 2021, 08:30
Europarlamentarul PMP Eugen Tomac transmite un mesaj cu prilejul Zilei Deţinuţilor Politici Anticomunişti şi Deportaţi din România în perioada 1944-1989. Acesta pledează pentru înfiinţarea în Bucureşti a unui Muzeu al victimelor regimului criminal comunist.
Citește și
- 07:36Interviu EXCLUSIV Ana Maria Păcuraru: Fostul avocat al lui Donald Trump interviu bombă pentru Realitatea PLUS
- 23:35Guvernul Veștea a picat la vot în Parlament. Numărătoarea oficială: 189 de voturi pentru, 23 împotrivă
- 21:34Anca Alexandrescu: „Primele două partide care au câștigat alegerile trebuie să formeze guvernul”
- 11:22Călin Georgescu, mesaj crucial pentru toți românii: „Tot răul se datorează acelei acțiuni samavolnice din 6 decembrie” - VIDEO
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din PMP și pe Google News

























