Eugen Tomac, PMP: ”Sistemul de sănătate trebuie privatizat pentru a deveni un sistem sigur și în care românii să aibă încredere”

Eugen Tomac, PMP: ”Sistemul de sănătate trebuie privatizat pentru a deveni un sistem sigur și în care românii să aibă încredere”
Scris de Daniel Onescu Publicat: 4 oct. 2021, 15:23
Eugen Tomac spune că a depus în Parlament singura inițiativă legislativă de reformare a Sănătății, însă niciun partid nu a dorit dezbaterea proiectului. „Între timp, urmărim cum pleacă oameni dintre noi în cele mai groaznice chinuri, fiind arși sau îmbolnăviți în spitale, acolo unde, teoretic, trebuie să se facă bine”, a spus eurodeputatul PMP, sâmbătă, în contextul tragediei de la Spitalul de Boli Infecțioase Constanța, unde șapte pacienți și-au găsit sfârșitul într-un incendiu izbucnit vineri.
Citește și
- 07:36Interviu EXCLUSIV Ana Maria Păcuraru: Fostul avocat al lui Donald Trump interviu bombă pentru Realitatea PLUS
- 23:35Guvernul Veștea a picat la vot în Parlament. Numărătoarea oficială: 189 de voturi pentru, 23 împotrivă
- 21:34Anca Alexandrescu: „Primele două partide care au câștigat alegerile trebuie să formeze guvernul”
- 11:22Călin Georgescu, mesaj crucial pentru toți românii: „Tot răul se datorează acelei acțiuni samavolnice din 6 decembrie” - VIDEO
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din PMP și pe Google News

























