Liderul PMP, Eugen Tomac: În București nu există o alianță a Dreptei, e o minciună

Liderul PMP, Eugen Tomac: În București nu există o alianță a Dreptei, e o minciună
Scris de Daniel Onescu Publicat: 28 aug. 2020, 08:59
Președintele PMP, Eugen Tomac, a declarat la B1 TV că la nivelul Bucureștiului nu poate fi vorba despre o alianță, ci doar de înțelegeri punctuale între PNL și USR-PLUS. El a susținut că nu s-a ajuns la o alianță a tuturor partidelor de Dreapta din cauza acestor formațiuni, care n-au vrut liste comune cu PMP-ul.
Citește și
- 12:31Exclusiv la „Culisele Statului Paralel”: Călin Georgescu, față în față cu Anca Alexandrescu, duminică de la 20:55
- 07:36Interviu EXCLUSIV Ana Maria Păcuraru: Fostul avocat al lui Donald Trump interviu bombă pentru Realitatea PLUS
- 23:35Guvernul Veștea a picat la vot în Parlament. Numărătoarea oficială: 189 de voturi pentru, 23 împotrivă
- 21:34Anca Alexandrescu: „Primele două partide care au câștigat alegerile trebuie să formeze guvernul”
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din PMP și pe Google News

























