Eugen Tomac despre intrarea României în Schengen: ”Sper că, la București, liderii PNL și PSD să nu îngroape din nou aceasta șansă”

Eugen Tomac despre intrarea României în Schengen: ”Sper că, la București, liderii PNL și PSD să nu îngroape din nou aceasta șansă”
Scris de Daniel Onescu Publicat: 30 aug. 2022, 15:14
Europarlamentaru Eugen Tomac temperează bucuria generată de anunțul cancelarului Germaniei, Olaf Scholz, care a declarat că România e pregătită să fie admisă în Spațiul Schengen.
Citește și
- 10:00Ana Maria Păcuraru: Kaja Kallas a numit 33 de noi ambasadori europeni. România are zero reprezentanți pe listă
- 08:47Rusia a anunţat că închide Consulatul României la Sankt Petersburg
- 07:50Alertă aeriană în capitala Ucrainei. Mai multe explozii au fost auzite în Kiev, la scurt timp după avertizare
- 15:35Zelenski anunță lovituri la sute de kilometri în Rusia: Ucraina a atacat un depozit de petrol și două rafinării
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din PMP și pe Google News























