Eugen Tomac trage un semnal de alarmă: Avem parte de o pandemie informațională

Eugen Tomac trage un semnal de alarmă: Avem parte de o pandemie informațională
Scris de Daniel Onescu Publicat: 19 iun. 2020, 10:38
Europarlamentarul PMP Eugen Tomac i-a spus, joi, Înaltului Reprezentant al UE, Josep Borell, că Europa se confruntă cu o „pandemie informațională” generată de știrile false care își au sediul în Federația Rusă, țară care trebuie să primeacă un răspuns pe măsura acestor dezinformări, anunță MEDIAFAX.
Citește și
- 20:44Ana Maria Păcuraru, interviu exploziv cu Robert Barnes, avocatul din echipa lui Donald Trump. Americanii fac scut în jurul televiziunii poporului din România
- 11:50Keir Starmer și-a anunțat demisia din funcția de prim-ministru și lider al Partidului Laburist
- 08:10Nota de plată a războiului cu Iranul: 40 de miliarde de dolari pentru SUA - Analiză CSIS
- 06:54Fostul comandant al lui Trump, față în față cu Ana Maria Păcuraru, într-un interviu exploziv marca Realitatea PLUS: ”Europa nu își apără valorile”-VIDEO
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PMP și pe Google News


























