Apel DISPERAT al fermierilor: roșiile românești riscă să rămână pe câmp. Oamenii nu au unde să-și vândă marfa

Apel DISPERAT al fermierilor: roșiile românești riscă să rămână pe câmp. Oamenii nu au unde să-și vândă marfa
Scris de Realitatea din PMP Publicat: 10 iun. 2022, 09:33
Roșiile din solariile românești ar putea sfârși anul acesta pe câmp! Este semnalul disperat pe care-l lansează legumicultorii care, după ce au investit tot anul în producție, vând acum kilogramul de roșii cu 2,5 lei. Între timp, în magazine sau piețe, aceleași roșii se vând chiar și cu 15 lei/kg. Ca să aflăm exact cu ce probleme se confruntă fermierii, echipa Realitatea PLUS a vizitat un solar de roșii din apropierea Capitalei.
Citește și
- 08:24Bolojan cere urgent un guvern cu puteri depline: „Ce se construiește fără principii nu poate rezista”
- 08:14Adrian Veștea nu a primit votul de învestire. Președintele Nicușor Dan va convoca noi consultări
- 07:50George Simion a cerut măsuri concrete înaintea votului din Parlament
- 01:02Paul Stănescu: ”PSD a greșit când a zis că nu vrea cu AUR. Sorin Grindeanu ar trebui să fie următoarea propunere de premier”
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din PMP și pe Google News


























