Bolojan, după întâlnirea cu Viktor Orban: Trebuie să lucrăm împreună pentru a întări interconectările de energie electrică între România și Ungaria

Bolojan, după întâlnirea cu Viktor Orban: Trebuie să lucrăm împreună pentru a întări interconectările de energie electrică între România și Ungaria
Scris de Realitatea din PMP Publicat: 3 dec. 2025, 16:27
Premierul Ilie Bolojan a făcut primul anunț după ce a discutat cu premierul Ungariei, Viktor Orban. Cei doi oficiali s-au întâlnit în timpul unei vizite planificate la nivel diplomatic.
Citește și
- 01:02Paul Stănescu: ”PSD a greșit când a zis că nu vrea cu AUR. Sorin Grindeanu ar trebui să fie următoarea propunere de premier”
- 00:59George Simion a acuzat „35 de ani de trădare” și a BOICOTAT ședința de învestitură a lui Veștea. Deputații AUR au părăsit sala în masă!
- 23:55Petrișor Peiu, în plenul Parlamentului: ”România rezistă doar pentru că nu este o criză internațională. Vom avea soarta Greciei”
- 23:26Sorin Grindeanu: „PSD nu va vota un guvern minoritar PNL-USR-UDMR! România are nevoie de stabilitate, nu de moraliști care stau pe funcții”
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din PMP și pe Google News
























