Dreapta Unită: Românii s-au săturat de nedreptate şi vor în 9 iunie să meargă la vot, să îi trimită în opoziţie pe cei de la PSD-PNL

Dreapta Unită: Românii s-au săturat de nedreptate şi vor în 9 iunie să meargă la vot, să îi trimită în opoziţie pe cei de la PSD-PNL
Scris de Realitatea din PMP Publicat: 7 iun. 2024, 08:35
Liderii USR, PMP şi Forţa Dreptei au făcut, joi, un apel de mobilizare a cetăţenilor pentru alegerile din 9 iunie, spunând că aceste alegeri riscă să fie fraudate de coaliţia PSD-PNL, dacă românii nu ies în număr mare la vot.
Citește și
- 16:52Victor Ponta, propus din nou pentru funcția de premier de către alianța „Uniți pentru România”
- 16:19Călin Georgescu intervine în ziua consultărilor cruciale. ”Un guvern depărtat de voia lui Dumnezeu va cădea oricum”
- 15:28PNL pune condiții pentru votarea guvernului PSD. Decizia se va lua în ședința liberalilor - SURSE
- 15:12Piperea, după consultările cu Nicușor Dan: „Chiar dacă mi-a dat dreptate că suntem occidentali și europeni, nu ne consideră o soluție”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PMP și pe Google News


























