Dreapta Unită: Românii s-au săturat de nedreptate şi vor în 9 iunie să meargă la vot, să îi trimită în opoziţie pe cei de la PSD-PNL

Dreapta Unită: Românii s-au săturat de nedreptate şi vor în 9 iunie să meargă la vot, să îi trimită în opoziţie pe cei de la PSD-PNL
Scris de Realitatea din PMP Publicat: 7 iun. 2024, 08:35
Liderii USR, PMP şi Forţa Dreptei au făcut, joi, un apel de mobilizare a cetăţenilor pentru alegerile din 9 iunie, spunând că aceste alegeri riscă să fie fraudate de coaliţia PSD-PNL, dacă românii nu ies în număr mare la vot.
Citește și
- 14:48România a primit 2,25 miliarde de euro din PNRR. Nazare: „Este o veste bună, dar și un semnal că banii europeni vin când reformele sunt duse la capăt”
- 14:45Ilie Bolojan, după consultările de la Cotroceni: PNL propune un „pact pentru România”. Partidul a pus pe masă două variante de guvern minoritar
- 14:42George Simion, după consultările de la Cotroceni: „Singura variantă este guvern cu premier AUR”. Ce spune despre alte posibile scenarii
- 14:39George Simion respinge acuzațiile privind o posibilă înțelegere cu PSD: „Nu a existat o astfel de propunere”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PMP și pe Google News

























