Eugen Tomac, săgeți spre PSD și PNL: „Românii merită un trai decent. Pensiile trebuie mărite cu 25%. E simplu. Impozităm pensiile speciale”

Eugen Tomac, săgeți spre PSD și PNL: „Românii merită un trai decent. Pensiile trebuie mărite cu 25%. E simplu. Impozităm pensiile speciale”
Scris de Daniel Onescu Publicat: 18 oct. 2022, 08:47
Europarlamentarul Eugen Tomac intervine în criza majorării pensiilor. Președintele PMP acuză actuala coaliție de guvernare că nu dorește creșterea pensiilor cu 25 la sută.
Citește și
- 10:18Nicușor Dan ar putea desemna premierul astăzi: când va fi votul în Parlament
- 10:00Ana Maria Păcuraru: Kaja Kallas a numit 33 de noi ambasadori europeni. România are zero reprezentanți pe listă
- 09:48PNL, USR și UDMR îl propun pe Siegfried Mureșan ca premier. Mutare-surpriză în lupta pentru Palatul Victoria
- 08:50Sorin Grindeanu: Se fac primii pași pentru un nou Guvern
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din PMP și pe Google News


























