Eugen Tomac: UDMR nu mai are ce căuta în Guvernul României

Eugen Tomac: UDMR nu mai are ce căuta în Guvernul României
Scris de Daniel Onescu Publicat: 16 aug. 2022, 10:12
UDMR-ul trebuia invitat să părăsească guvernarea, după ce a refuzat să se delimiteze clar de declarațiile rasiste ale premierului ungar, Viktor Orban, de la Băile Tușnad.
Citește și
- 11:07Pensionarii, împinși spre datorii după guvernarea Bolojan. Seniorii pierd bani în lipsa indexării
- 11:00Cine este Siegfried Mureșan, propunerea PNL-USR-UDMR ca premier
- 10:53Noi percheziții ale DNA după interceptări în dosarul lui Ciucu. Ce au descoperit anchetatorii - SURSE
- 10:18Nicușor Dan ar putea desemna premierul astăzi: când va fi votul în Parlament
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din PMP și pe Google News

























