Ilie Bolojan față în față cu sindicatele din energie. Vor fi evitate protestele?

Ilie Bolojan față în față cu sindicatele din energie. Vor fi evitate protestele?
Scris de Realitatea din PMP Publicat: 20 feb. 2026, 09:22
Prim-ministrul Ilie Bolojan s-a întâlnit joi, la Palatul Victoria, cu reprezentanții sindicatelor din sectorul energetic pentru a analiza revendicările angajaților și a identifica soluții sustenabile pentru marile companii de stat din domeniu.
Citește și
- 21:10Luis Lazarus: „Nu votați guvernul. Robotul Veștea va urma programul lui Bolo!”
- 20:10George Simion: „Așteaptăm reacții corespunzătoare din partea președintelui României, Nicușor Dan, până la ora 21:30!”
- 18:33Votul pentru Guvernul Veștea, sub semnul întrebării. PSD ia în calcul amânarea procedurii, după anunțul lui George Simion-SURSE
- 18:21Cum a mințit Oana Gheorghiu că nu urmărește nicio miză politică: „Am venit să pun stăpânire pe PNL!”
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din PMP și pe Google News
























