Judecătorul Cristi Danileţ a dat în judecată statul român la CEDO, după ce a fost sancţionat pentru o postare pe Facebook

Judecătorul Cristi Danileţ a dat în judecată statul român la CEDO, după ce a fost sancţionat pentru o postare pe Facebook
Scris de Realitatea din PMP Publicat: 27 dec. 2021, 09:46
Judecătorul clujean a invocat faptul că sancţiunea disciplinară este o încălcare a dreptului la liberă exprimare
Citește și
- 12:42Cutremur în PNL. LISTA liberalilor care ar urma să fie excluși din partid - SURSE
- 11:31Nicușor Dan ar urma să desemneze noul premier cel târziu mâine. Șeful statului pleacă în Polonia - SURSE
- 11:10AUR vrea să dea premierul și își asumă guvernarea, negocieri cu Nicușor Dan - SURSE
- 10:09Ilie Bolojan ar putea fi chemat la audieri, în 3 dosare DNA - SURSE
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PMP și pe Google News

























