Kelemen Hunor despre recesiune: "Se vad efectele războiului din Orientul Mijlociu pe energie”

Kelemen Hunor
Scris de Daniel Onescu Publicat: 13 mai 2026, 13:41
Preşedintele UDMR, Kelemen Hunor, a susţinut, miercuri, că inflaţia de peste 10% anunţată de Institutul Naţional de Statistică nu este generată de Guvern, ci este o chestiune regională, transmite Agerpres.
Citește și
- 21:10Luis Lazarus: „Nu votați guvernul. Robotul Veștea va urma programul lui Bolo!”
- 20:10George Simion: „Așteaptăm reacții corespunzătoare din partea președintelui României, Nicușor Dan, până la ora 21:30!”
- 18:33Votul pentru Guvernul Veștea, sub semnul întrebării. PSD ia în calcul amânarea procedurii, după anunțul lui George Simion-SURSE
- 18:21Cum a mințit Oana Gheorghiu că nu urmărește nicio miză politică: „Am venit să pun stăpânire pe PNL!”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PMP și pe Google News
























