Liderul PMP Eugen Tomac: ”M-a deranjat teribil faptul că nimeni din statul român nu a avut bunul simț să iasă și să-i spună lui Viktor Orban că România nu face jocul Rusiei”

Liderul PMP Eugen Tomac: ”M-a deranjat teribil faptul că nimeni din statul român nu a avut bunul simț să iasă și să-i spună lui Viktor Orban că România nu face jocul Rusiei”
Scris de Daniel Onescu Publicat: 25 iul. 2022, 18:18
Președintele PMP, eurodeputatul Eugen Tomac, a avut o reacţie dură în urma declaraţiilor făcute în weekend-ul recent încheiat de premierul ungar Viktor Orban, care a participat la Tabăra de Vară „Tusvanyos”, de la Băile Tuşnad.
Citește și
- 11:07Pensionarii, împinși spre datorii după guvernarea Bolojan. Seniorii pierd bani în lipsa indexării
- 11:00Cine este Siegfried Mureșan, propunerea PNL-USR-UDMR ca premier
- 10:53Noi percheziții ale DNA după interceptări în dosarul lui Ciucu. Ce au descoperit anchetatorii - SURSE
- 10:18Nicușor Dan ar putea desemna premierul astăzi: când va fi votul în Parlament
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din PMP și pe Google News

























