Liderul PMP, Traian Băsescu: Pensionarii au fost furați barbar!

Liderul PMP, Traian Băsescu: Pensionarii au fost furați barbar!
Scris de Realitatea din PMP Publicat: 8 iun. 2020, 14:56
Fostul președinte Traian Băsescu a declarat duminică seară la B1TV că guvernele din ultimii ani au furat „barbar” pensionarii pentru că în loc să indexeze pensiile în fiecare an de la 1 ianuarie, s-au dat „măriri” care în realitate ar fi mai mici decât indexarea.
Citește și
- 22:18Toni Neacșu, la Realitatea Plus: „Guvernul monocolor PSD, condus de Sorin Grindeanu, este singura variantă matematică posibilă”
- 18:55Ion Cristoiu: „Bătălia pe viață și pe moarte în Coaliție. Miza este ca USR să fie scos de la ciolan, măcar două zile”
- 16:36Ambasadorul SUA la București, despre criza politică: „Românii trebuie să o rezolve. Indiferent cum, relația noastră va rămâne puternică”
- 13:52Grindeanu se delimitează de modelul Bolojan: „Reforma administrației nu înseamnă oameni dați afară”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PMP și pe Google News


























