LUDOVIC ORBAN DESPRE CHEMAREA LUI BOLOJAN ÎN FAȚA PARLAMENTULUI: E O PROBĂ DE DEMAGOGIE. O CHESTIUNE JENANTĂ

LUDOVIC ORBAN DESPRE CHEMAREA LUI BOLOJAN ÎN FAȚA PARLAMENTULUI: E O PROBĂ DE DEMAGOGIE. O CHESTIUNE JENANTĂ
Consilierul prezidenţial Ludovic Orban califică drept demagogică acțiunea de a îl chema pe premierul Ilie Bolojan în Parlament pentru a da explicații cu privire la plecarea unor soldați americani din România.
Consilierul prezidenţial Ludovic Orban califică drept demagogică acțiunea de a îl chema pe premierul Ilie Bolojan în Parlament pentru a da explicații cu privire la plecarea unor soldați americani din România.
„Demersul este firesc, democratic, constituțional. Decizia de retragere a soldaților, care nu cred că are de a face cu premierul Bolojan. E un context general. Sigur că nu ne dorim”, a spus Orban.
„Să pui asta în cârca lui Bolojan mi se pare mult prea mult. E o probă de demagogie. O chestiune jenantă.
E posibil să se dorescă schimbarea premierului, dar nu e posibilă. A primit mandat de la președinte după ce coaliția a venit cu această propunere”, a spus Orban.
Citește și:
- 10:13 - Termenul în dosarul lui Călin Georgescu, amânat pentru 19 august
- 10:05 - George Simion, mesaj de forță după decizia judecătorilor în cazul lui Călin Georgescu
- 08:30 - Ce planuri comune are premierul desemnat Tomac pentru România și Republica Moldova
- 08:06 - Zi decisivă pentru Călin Georgescu: începe judecata pe fond în primul său dosar penal
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PMP și pe Google News













