Ludovic Orban îl taxează dur pe șeful statului după demiterea rușinoasă: "Probail este acum marioneta Serviciilor"

Ludovic Orban îl taxează dur pe șeful statului după demiterea rușinoasă: "Probail este acum marioneta Serviciilor"
Ludovic Orban nu-l iartă pe Nicușor Dan după demiterea rușinoasă.
Ludovic Orban nu-l iartă pe Nicușor Dan după demiterea rușinoasă. Fostul susținător al președintelui îl critică pe acesta pentru că NU a numit șefi la servicii nici după șase luni de mandat. Asta, după ce a fost întrebat dacă are impresia că Nicușor Dan este marioneta serviciilor.
Ludovic Orban remarcă faptul că la conducerea instituțiilor sunt oameni foarte vechi, iar schimbarea ar fi obligatorie.
De altfel, deși a făcut parte din gașca care a dat-o la o parte pe Elena Lasconi pentru Nicușor Dan, acum Ludovic Orban susține că fosta șefă a reziștilor ar fi trebuit să câștige alegerile prezidențiale. Totodată, acesta spune că ar fi existat sondaje interioare care ar fi dat-o pe Lasconi câștigătoare.
Citește și:
- 19:16 - Nicușor Dan, reacție despre șeful Armatei cercetat de DNA: „Am avut o discuție și o să mai am una”
- 14:07 - Eugen Tomac a demisionat de la șefia PMP înainte de a fi desemnat premier
- 13:24 - După ani în care ni s-a spus că România este pregătită pentru orice scenariu, constatăm în fiecare săptămână că autoritățile sunt luate prin surprindere de fiecare incident
- 13:18 - Alexandra Păcurau: „Ce s-ar fi întâmplat dacă drona exploda la Oil Terminal?”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PMP și pe Google News












