Mihai-Ioan Lasca: Am votat pentru o administrație responsabilă și curajoasă
7 dec. 2025, 15:49
Actualizat: 7 dec. 2025, 15:49

Mihai-Ioan Lasca: Am votat pentru o administrație responsabilă și curajoasă
Articol scris de Scris de Realitatea din PMP
Candidatul partidului Patrioții Poporului Român, Mihai-Ioan Lasca, a declarat că a votat duminică
Candidatul partidului Patrioții Poporului Român, Mihai-Ioan Lasca, a declarat că a votat duminică pentru un București liber și o administrație responsabilă și curajoasă.
''Am votat pentru un București liber, pentru o administrație responsabilă și curajoasă! Mergem cu Dumnezeu înainte!'', a scris Mihai-Ioan Lasca pe Facebook.
Zece reprezentanți ai unor partide politice și șapte independenți, unul susținut de o alianță, au intrat în competiția pentru funcția de primar general al Capitalei.
Citește și:
- 08:00 - Ministrul Energiei recunoaște că n-a calculat impactul bugetar al planului pentru contracararea efectelor scumpirii carburanților
- 21:21 - Ediția anului ”Culisele Statului Paralel"! Călin Georgescu revine în studioul Realitatea PLUS, față în față cu Anca Alexandrescu. Duminică, ora 20:55 - VIDEO
- 13:42 - Nicușor Dan, contrazis de AEP în scandalul finanțării electorale: „Au fost găsite nereguli de natură penală în urma cărora a fost sesizat Parchetul General”-VIDEO
- 12:58 - AEP: 1.130 de concedii medicale, în perioada 2023 - 2026
Urmărește știrile Realitatea din PMP și pe Google News











