MINISTRUL ENERGIEI DONEAZĂ 20% DIN SALARIU ȘI LE CERE COLEGILOR SĂI SĂ ÎI URMEZE EXEMPLUL: ”NU POT PUNE AUSTERITATEA DOAR PE SPATELE OAMENILOR”

MINISTRUL ENERGIEI DONEAZĂ 20% DIN SALARIU ȘI LE CERE COLEGILOR SĂI SĂ ÎI URMEZE EXEMPLUL: ”NU POT PUNE AUSTERITATEA DOAR PE SPATELE OAMENILOR”
Scris de Realitatea din PMP Publicat: 2 sept. 2025, 11:55
Ministrul Energiei, Bogdan Ivan, a anunţat, luni seară, că şi în luna august a donat suma de 2.500 de lei, echivalentul a 20% din salariul său, și le-a cerut colegilor săi din companiile subordonate să-i urmeze exemplul.
Citește și
- 11:31Nicușor Dan ar urma să desemneze noul premier cel târziu mâine. Șeful statului pleacă în Polonia - SURSE
- 11:10AUR vrea să dea premierul și își asumă guvernarea, negocieri cu Nicușor Dan - SURSE
- 10:09Ilie Bolojan ar putea fi chemat la audieri, în 3 dosare DNA - SURSE
- 10:06Nicușor Dan convoacă consultări la Cotroceni pentru desemnarea unui nou premier: calendarul discuțiilor cu partidele
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PMP și pe Google News

























