Ministrul Energiei intervine în ședința de Guvern înaintea protestului minerilor. CE Oltenia ar putea primi bonurile de masă

Ministrul Energiei intervine în ședința de Guvern înaintea protestului minerilor. CE Oltenia ar putea primi bonurile de masă
Scris de Realitatea din PMP Publicat: 19 feb. 2026, 16:21
Guvernul se reunește joi, la ora 11:00, având pe ordinea de zi un memorandum referitor la acordarea bonurilor de masă pentru angajații Complexului Energetic Oltenia (CEO). Măsura vine pe fondul protestelor anunțate de minerii și energeticienii companiei în fața Palatului Victoria.
Citește și
- 21:10Luis Lazarus: „Nu votați guvernul. Robotul Veștea va urma programul lui Bolo!”
- 20:10George Simion: „Așteaptăm reacții corespunzătoare din partea președintelui României, Nicușor Dan, până la ora 21:30!”
- 18:33Votul pentru Guvernul Veștea, sub semnul întrebării. PSD ia în calcul amânarea procedurii, după anunțul lui George Simion-SURSE
- 18:21Cum a mințit Oana Gheorghiu că nu urmărește nicio miză politică: „Am venit să pun stăpânire pe PNL!”
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din PMP și pe Google News
























