MINISTRUL ENERGIEI: ”ROMÂNIA ARE ÎN CONTINUARE UNUL DINTRE CELE MAI RIDICATE PREŢURI LA ENERGIE DIN EUROPA”

MINISTRUL ENERGIEI: ”ROMÂNIA ARE ÎN CONTINUARE UNUL DINTRE CELE MAI RIDICATE PREŢURI LA ENERGIE DIN EUROPA”
Scris de Realitatea din PMP Publicat: 28 oct. 2025, 09:21
Ministrul Energiei, Bogdan Ivan, a declarat, luni, că România are în continuare unul dintre cele mai ridicate preţuri la energie din Europa şi de aceea, a adus acest subiect direct pe masa deciziilor CESEC– Grupul la nivel înalt pentru conectivitatea energetică în Europa Centrală şi de Sud-Est.
Citește și
- 01:02Paul Stănescu: ”PSD a greșit când a zis că nu vrea cu AUR. Sorin Grindeanu ar trebui să fie următoarea propunere de premier”
- 00:59George Simion a acuzat „35 de ani de trădare” și a BOICOTAT ședința de învestitură a lui Veștea. Deputații AUR au părăsit sala în masă!
- 23:55Petrișor Peiu, în plenul Parlamentului: ”România rezistă doar pentru că nu este o criză internațională. Vom avea soarta Greciei”
- 23:26Sorin Grindeanu: „PSD nu va vota un guvern minoritar PNL-USR-UDMR! România are nevoie de stabilitate, nu de moraliști care stau pe funcții”
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din PMP și pe Google News
























