Moțiunea de cenzură împotriva ministrului Vela a fost adoptată

Moțiunea de cenzură împotriva ministrului Vela a fost adoptată
Scris de Realitatea din PMP Publicat: 26 mai 2020, 20:23
Senatul a adoptat, marţi, în şedinţa de plen, moţiunea simplă "Democraţia românească în derivă. Cu vela ruptă, în timp de pandemie", depusă de social-democraţi împotriva ministrului de Interne, Marcel Vela, informează Agerpres.
Citește și
- 07:50George Simion a cerut măsuri concrete înaintea votului din Parlament
- 01:02Paul Stănescu: ”PSD a greșit când a zis că nu vrea cu AUR. Sorin Grindeanu ar trebui să fie următoarea propunere de premier”
- 00:59George Simion a acuzat „35 de ani de trădare” și a BOICOTAT ședința de învestitură a lui Veștea. Deputații AUR au părăsit sala în masă!
- 23:55Petrișor Peiu, în plenul Parlamentului: ”România rezistă doar pentru că nu este o criză internațională. Vom avea soarta Greciei”
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din PMP și pe Google News

























