NOUĂ ȘEFI DIN ANAF AU FOST SCHIMBAȚI DIN FUNCȚIE. MINISTRUL FINANȚELOR ”ESTE INACCEPTABIL CA SEMNALELE PRIVIND EVAZIUNEA FISCALĂ SĂ FIE IGNORATE”

NOUĂ ȘEFI DIN ANAF AU FOST SCHIMBAȚI DIN FUNCȚIE. MINISTRUL FINANȚELOR ”ESTE INACCEPTABIL CA SEMNALELE PRIVIND EVAZIUNEA FISCALĂ SĂ FIE IGNORATE”
Scris de Realitatea din PMP Publicat: 15 iul. 2025, 18:23
Ministrul Finanţelor, Alexandru Nazare, a anunțat, marţi, că a discutat cu noua conducere ANAF despre întărirea luptei împotriva eveziunii fiscale și a subliniat că preşedintele instituției a dispus schimbarea a 9 din cele 15 persoane cu funcţii de conducere din Direcţia Regională Antifraudă Fiscală Bucureşti.
Citește și
- 14:27George Simion lansează un nou mesaj: „Înainte doar cu poporul român!”
- 14:13Nicușor Dan a ajuns la Kiev cu trenul, pentru Summitul Ucraina–Europa de Sud-Est - VIDEO
- 13:43Daniel Zamfir: „Alegerile anticipate ar putea duce AUR la 40% și ar aduce un premier din partea partidului”
- 12:36Grindeanu, atac dur la adresa lui Bolojan: „Cum să ceri sesiune extraordinară dacă nu ai depus niciun proiect?!”
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din PMP și pe Google News

























