Peste 1.500 de primării au intrat în grevă, iar edilii vin la București pentru a discuta cu premierul Bolojan

Peste 1.500 de primării au intrat în grevă, iar edilii vin la București pentru a discuta cu premierul Bolojan
Scris de Realitatea din PMP Publicat: 10 feb. 2026, 10:31
Premierul Ilie Bolojan ajunge marți față în față cu primarii, pe fondul scandalului uriaș legat de majorarea taxelor locale
Citește și
- 19:50PNL a votat schimbarea a 12 lideri de filiale. Ilie Bolojan scapă de liberalii din tabăra Veștea
- 19:48Președintele UDMR aruncă bomba: ”Nu există lege pentru organizarea alegerilor anticipate”
- 17:37Negocieri la Cotroceni. Ce variante ar putea alege președintele Nicușor Dan pentru noul guvern
- 16:52Victor Ponta, propus din nou pentru funcția de premier de către alianța „Uniți pentru România”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PMP și pe Google News


























