PMP: Dezmățul din banii publici, eșecul guvernării PSD-PNL

PMP: Dezmățul din banii publici, eșecul guvernării PSD-PNL
Scris de Daniel Onescu Publicat: 5 feb. 2024, 08:35
Într-un an în care mediul de afaceri a primit doar taxe și impozite noi sau majorate, iar populaţia creșteri de prețuri, PSD și PNL au tăiat 12 miliarde lei de la investiții și au dat 15 miliarde de lei în plus la salariile bugetarilor și alte cinci miliarde lei la bunuri și servicii.
Citește și
- 15:42Profeția lui Călin Georgescu începe să prindă contur: apă cu porția și facturi de patru ori mai mari
- 15:38Grindeanu, Bolojan și Fritz, negocieri cruciale la Vila Lac înainte de anunțul lui Nicușor Dan
- 15:14Noul protejat al lui Bolojan, atac total la Grindeanu: "PSD face și desface singur"
- 14:03Scandal în coaliție! Claudiu Manda îl atacă dur pe Bolojan: „Ați căutat un pretext ca să nu vă țineți de cuvânt”
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din PMP și pe Google News


























