PREMIERUL BOLOJAN ÎI RĂSPUNDE LUI GEORGE SIMION: „SUNT PARLAMENTAR LA PRIMUL MANDAT, DAR NU M-AM GÂNDIT, IERTAŢI-MĂ…”

PREMIERUL BOLOJAN ÎI RĂSPUNDE LUI GEORGE SIMION: „SUNT PARLAMENTAR LA PRIMUL MANDAT, DAR NU M-AM GÂNDIT, IERTAŢI-MĂ…”
Scris de Realitatea din PMP Publicat: 14 iul. 2025, 18:54
Premierul Ilie Bolojan a declarat, luni, în plenul comun al Parlamentului, după dezbaterea moţiunii de cenzură, că este parlamentar la primul mandat, dar nu s-a gândit că în faţa unei situaţii atât de dificile în care se găseşte ţara noastră, facem spectacol şi facem moţiuni de formă.
Citește și
- 16:52Victor Ponta, propus din nou pentru funcția de premier de către alianța „Uniți pentru România”
- 16:19Călin Georgescu intervine în ziua consultărilor cruciale. ”Un guvern depărtat de voia lui Dumnezeu va cădea oricum”
- 15:28PNL pune condiții pentru votarea guvernului PSD. Decizia se va lua în ședința liberalilor - SURSE
- 15:12Piperea, după consultările cu Nicușor Dan: „Chiar dacă mi-a dat dreptate că suntem occidentali și europeni, nu ne consideră o soluție”
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din PMP și pe Google News


























