TRAIAN BĂSESCU E OPTIMIST: ROMÂNII SUNT ÎN SITUAŢIA PE CARE RAR O AU, DE A SCOATE ŢARA DIN IMPAS PRIN VOTUL LOR

TRAIAN BĂSESCU E OPTIMIST: ROMÂNII SUNT ÎN SITUAŢIA PE CARE RAR O AU, DE A SCOATE ŢARA DIN IMPAS PRIN VOTUL LOR
Scris de Realitatea din PMP Publicat: 6 mai 2025, 08:27
Fostul preşedinte Traian Băsescu este de părere că, după demisa prim-ministrului şi cu situaţii de interimat la cele mai importate instituţii ale statului, Româna arată ”catastrofal”. El afirmă că românii sunt ”în situaţia pe care rar o au de a scoate ţara din impas prin votul lor” la scrutinul din 18 mai.
Citește și
- 23:55Petrișor Peiu, în plenul Parlamentului: ”România rezistă doar pentru că nu este o criză internațională. Vom avea soarta Greciei”
- 23:26Sorin Grindeanu: „PSD nu va vota un guvern minoritar PNL-USR-UDMR! România are nevoie de stabilitate, nu de moraliști care stau pe funcții”
- 23:25George Simion, în timpul votului din Parlament: ”Guvernul Veștea/Nicușor a picat la vot!”
- 23:21Gheorghe Piperea: „Guvernul Veștea pică. Era un deznodământ previzibil”. Europarlamentarul vorbește despre o posibilă criză politică majoră
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din PMP și pe Google News
























