Traian Băsescu: ”Raed Arafat a distrus sistemul de salvare din România”
29 mar. 2021, 08:45
Actualizat: 29 mar. 2021, 08:45

Traian Băsescu: ”Raed Arafat a distrus sistemul de salvare din România”
Articol scris de Scris de Realitatea din PMP
Fostul președinte Traian Băsescu a lansat, duminică seara, în direct la România TV, un atac la secretarul de stat din MAI, Raed Arafat.
Fostul președinte Traian Băsescu a lansat, duminică seara, în direct la România TV, un atac la secretarul de stat din MAI, Raed Arafat.
"Arafat a distrus sistemul de salvare din România. La locul accidentelor ajung paramedici. Dacă cineva ar face o testare a acestora, mă tem că ne-am trezi cu un dezastru.
Aș atrage atenția asupra acestui aspect, asupra pregătirii acestora. Există și o expresie jurnalistivă: paramedicii s-au chinuit", a spus Traian Băsescu.
Citește și:
- 15:41 - Anca Alexandrescu aruncă în aer statul paralel. Dezvăluiri fără perdea: „O luptă pe viață și pe moarte pentru recâștigarea conducerii SRI!”
- 13:32 - Buget 2026. Război în coaliție pe banii pensionarilor: PNL spune că nu sunt fonduri, PSD insistă
- 13:29 - Scenariile prin care Bolojan poate fi dat jos de la Guvern: planul pentru debarcarea premierului
- 12:49 - Coaliția, pe un butoi de pulbere: PSD amenință cu anticipate, liberalii decid sâmbătă dacă ies de la guvernare
Urmărește știrile Realitatea din PMP și pe Google News











