Eugen Tomac, mesaj după incidentul din Constanța: „Este nevoie de vigilență și comunicare clară”

Eugen Tomac
Scris deRealitatea din PMP
Publicat5 iun. 2026, 15:05
Actualizat5 iun. 2026, 15:06
Premierul desemnat Eugen Tomac a transmis un mesaj în care subliniază necesitatea creșterii vigilenței instituțiilor statului și a unei comunicări publice clare, în contextul intensificării incidentelor de securitate petrecute în țara noastră, cel mai recent dintre ele petrecându-se chiar astăzi, în Portul Constanța. Tomac afirmă că românii trebuie să aibă încredere în instituții și consideră esențială instalarea rapidă a unui Guvern cu puteri depline.
Citește și
- 12:31Exclusiv la „Culisele Statului Paralel”: Călin Georgescu, față în față cu Anca Alexandrescu, duminică de la 20:55
- 07:36Interviu EXCLUSIV Ana Maria Păcuraru: Fostul avocat al lui Donald Trump interviu bombă pentru Realitatea PLUS
- 23:35Guvernul Veștea a picat la vot în Parlament. Numărătoarea oficială: 189 de voturi pentru, 23 împotrivă
- 21:34Anca Alexandrescu: „Primele două partide care au câștigat alegerile trebuie să formeze guvernul”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PMP și pe Google News

























