Președintele Iohannis: „Nu avem nevoie să închidem toată țara, nu avem nevoie de stare de urgență”

Președintele Iohannis: „Nu avem nevoie să închidem toată țara, nu avem nevoie de stare de urgență”
Scris de Realitatea din PMP Publicat: 9 oct. 2020, 16:20
Președintele Klaus Iohannis a declarat vineri, după vizita efectuată la Institutul Naţional de Sănătate Publică, că nu intenționează să introducă starea de urgență, precizând că este adeptul măsurilor preventive de tip mască și distanță socială.
Citește și
- 08:16Liderii PSD au ieșit la atac după negocierile eșuate. Atac dur la adresa lui Bolojan: „Își bate joc de români!”
- 23:27Lider PSD: ”Domnule Bolojan, aţi mințit din nou! L-aţi minţit de două ori pe preşedintele României”
- 23:22Alexandru Rogobete: ”Domnule Bolojan, opriți-vă! România nu este sat fără câini. Oamenii acestei țări merită mai mult decât spectacol politic”
- 22:02Criză politică majoră: AUR cere suspendarea președintelui Nicușor Dan după eșecul negocierilor
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din PMP și pe Google News
























