Marius Tucă: România trebuia să primească sisteme anti-drone încă de anul trecut
2 iun. 2026, 07:46

Marius Tucă
Sursă: realitatea.net
Marius Tucă susține că România trebuia să primească sisteme de apărare împotriva dronelor încă de la finalul anului trecut, însă livrarea nu s-a făcut la timp. În exclusivitate pentru Realitatea PLUS, în cadrul emisiunii Culisele Statului Paralel, jurnalistul a criticat dur atitudinea ministrului Apărării, fiindcă, spune Tucă, România este în continuare lipsită de apărare în fața amenințărilor.
Cu toate acestea, statul a încheiat un nou contract cu nemții, chiar dacă firma nu l-a onorat pe cel semnat în trecut.
Citește și:
- 11:39 - Șefa ICCJ, Lia Savonea, acuză un atac "toxic" asupra Justiției, cu scopul de a o controla - VIDEO
- 11:31 - Bolojan, Oana Gheorghiu și mai mulți membri ai Guvernului, auditați de procurorii DNA pentru trafic de influență
- 08:23 - Eugen Tomac ar urma să prezinte azi programul de guvernare. Ce șanse sunt pentru formarea cabinetului
- 17:50 - Ediție explozivă a emisiunii „Culisele Statului Paralel”, astăzi, la 20:55. Anca Alexandrescu dezvăluie planul stabilit la Cotroceni și cum va arăta de fapt noul Guvern
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PMP și pe Google News


























